Obuwie

Buty robocze

Oferta sklepu MD BHP zawiera wysokiej jakości buty robocze zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jest to przede wszystkim obuwie antystatyczne (ESD), spawalnicze, ocieplane, profilaktyczne czy przeciwdeszczowe. W naszym asortymencie nie mogło zabraknąć także solidnie wykonanych trzewików, sandałów roboczych i półbutów, które sprawdzą się w wielu różnych sektorach przemysłowych. Uzupełnieniem naszej oferty obuwia roboczego są akcesoria w postaci wkładek, ocieplaczy i skarpet. Cechami, które wyróżniają produkty dostępne w sklepie internetowym MD BHP, są niezawodność, konkurencyjna cena i jakość poparta licznymi certyfikatami. Współpracujemy jedynie z renomowanymi producentami butów BHP, dlatego decydując się na ich zakup, mogą mieć Państwo pewność, że zostały starannie wykonane i w odpowiedni sposób zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników.

Obuwie BHP – jakie powinno być?

 

Obuwie BHP powinno być zgodne z normą PN-EN ISO 20345 określającą różne poziomy ochronności. Jednym z nich jest tzw. klasa S3, którą stosuje się w butach ochronnych wykorzystywanych w warsztatach samochodowych, budownictwie czy rolnictwie. Posiadają one cechy podstawowe takie jak: 

 

  • podnosek będący w stanie wytrzymać uderzenie do 200 J
  • wysokość wierzchu odpowiadającą obowiązującej normie
  • wierzch obuwia z dwoiny skórzanej lub innego materiału o właściwościach odpowiadającym obowiązującym normom. 

 

Dodatkowo, buty BHP klasy S3 powinny mieć:

 

  • właściwości antyelektrostatyczne
  • cechy pozwalające na absorpcję energii w części piętowej
  • zamkniętą część piętową
  • podeszwę antypoślizgową
  • wodoodporny wierzch (nieprzemakalność min. przez 1 h)
  • podeszwę lub wkładkę odporną na przebicie
  • podeszwę urzeźbioną. 

Butami, które idealnie wpisują się w powyższy schemat są TRZEWIKI OCIEPLANE YUKON S3 SRC o sportowym wyglądzie. Polecamy je szczególnie do wszelkich prac budowlanych, transportowych, magazynowych, przeładunkowych itp. Dzięki olejoodpornej podeszwie sprawdzą się również w warsztatach samochodowych i zakładach stoczniowych. 

 

Buty do pracy – jakie wybrać? 

 

Wybór butów do pracy powinien być uzależniony przede wszystkim od wymogów bezpieczeństwa w danej branży. Przykładowo buty spawalnicze muszą być ognioodporne, a używane na budowie powinny posiadać ochronny podnosek. Ważnym aspektem jest również zadbanie o komfort noszenia butów roboczych – nie mogą być one ani za duże, ani za małe. Odpowiednie dopasowanie rozmiaru to jednak nie wszystko, ponieważ wygodę zapewnia przede wszystkim wykończenie wewnętrzne. Jeśli jest ono źle dobrane, noga może się pocić, co skutkować będzie odciskami. Aby tego uniknąć, należy zwrócić uwagę na rodzaj podszewki oraz materiał, z jakiego została wykonana. Odradzamy chodzenia w butach ocieplanych latem, szczególnie jeśli pracują Państwo na zewnątrz.

 

Modelem, który sprawdzi się w cieplejsze dni jest Marrone S3. To niezwykle wygodne półbuty z wyściółką z oddychającego materiału 3D Mesh. Posiadają podnosek ochronny odporny na uderzenia z energią 200 J i zgniecenia 15kN oraz stalową wkładkę antyprzebiciową chroniącą stopę przed przekłuciem o sile 1100N. Dzięki antyelektrostatycznej podeszwie mogą być używane w strefach zagrożenia wybuchem, czyli m.in. na stacjach benzynowych czy w kopalniach. 

 

Obuwie robocze MD BHP

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą butów MD BHP. Jesteśmy pewni, że będą Państwo zadowoleni z zakupu, ponieważ dobieramy asortyment w bardzo uważny sposób. Posiadamy tylko sprawdzone obuwie robocze od renomowanych producentów. Szczegółowe informacje na temat oferowanych przez nas butów znajdą Państwo w kartach poszczególnych produktów.